Актуелно

КОНКУРС за практикант/ка во ХЕРА

На крајот од 2016 година ХЕРА започна со нова програма ...
Прочитај повеќе

Реакција на Платформата за родова еднаквост против говорот ...

Платформата за родова еднаквост остро го осудува говорот полн со ...
Прочитај повеќе

Остра осуда на хомофобичната изјава на поглаварот на ...

На 3.10.2019г. во повеќе медиуми беа објавени написи и видео-снимки ...
Прочитај повеќе

28 септември: Меѓународен ден за пристап до безбеден ...

Под слоганот „Абортусот е здравствена заштита“, оваа година светот го ...
Прочитај повеќе

Реакција на МЗД: Вознемирувачка, сексистичка и мизогина изјава ...

Мрежата за заштита од дискриминација остро ја осудува шовинистичката, сексистичка ...
Прочитај повеќе